top of page

FASE 3

PRESENTASJONSTEKNIKK

PRESENTASJONSTEKNIKK

3.1 Lag en presentasjon

For å holde en god presentasjon må både øve mye og vite hva som er lurt å tenke på. Vi skal gi dere noen tips på veien som vi håper vil hjelpe dere til å lage og fremføre en vinnerpresentasjon.

Mål for øvelsen: 

  1. Kartlegge temats styrker

  2. Kartlegge gruppens intereser

Oppgave 1

Dere skal nå lage presentasjonen dere skal fremføre på skolefinalen. Presentasjonen skal være på maks 5 minutter.  

 

Under finner dere noen punkter det kan være lurt å ha med i presentasjonen. Dere velger selv om dere ønsker å følge rekkefølgen på punktene og om dere vil legge til noe. Bare husk på tiden. 

Dette kan det være lurt å snakke om:  

  • Hva er problemet som skal løses?  

  • Hva er deres løsning?  

  • Hva gjør deres løsning helt unik?  

  • Hvilke bærekraftsmål dekker løsningen, og på hvilken måte?  

  • Hvordan har samarbeidet i gruppen vært?  

  • Litt kort om resultatene fra markedsundersøkelsen. Var den nyttig?  

Tenk også på dette:  

 

Det er mange måter å holde en presentasjon på. Dere kan lage en PowerPoint, KeyNote eller Prezi. Dere har også muligheten til å tenke kreativt. Kanskje dere vil lage et rollespill eller bare en bildeserie? Dere velger selv hvordan dere ønsker å formidle ideen deres.

bottom of page